T: 668 242 840

dochodzenie odszkodowań Wrocław

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca – P.Coelho

SZKODA W MIENIU FIRMOWYM

Szkoda w majątku przedsiębiorstwa potrafi mocno nadszarpnąć płynność finansową firmy, a nawet wpłynąć na jej dalsze funkcjonowanie w obrocie gospodarczym. W przypadku zaistnienia szkody przedsiębiorca nie tylko musi martwić się o odbudowę zniszczonego mienia (np. spalonego budynku czy parku maszynowego), ale także o realizację zawartych kontraktów, zobowiązania wobec pracowników, utracony zysk i wiele innych elementów, które każdorazowo pojawiają się w takich sytuacjach.

Przy likwidacji szkód w mieniu firmowym ważna jest współpraca z ubezpieczycielem, aby prawidłowo została ustalona przyczyna szkody oraz aby jej rozmiar był prawidłowo wyliczony, a ewentualne dodatkowe koszty zostały pokryte z polisy majątkowej.

W takich sytuacjach warto mieć przy sobie doświadczonego w tej materii prawnika, który pomoże w dochodzeniu odszkodowania po wypadku i będzie pilnował prawidłowości procesu likwidacji. Radca prawny specjalizujący się w ubezpieczeniach przeanalizuje pod kątem prawnym okoliczności powstania szkody, polisę i OWU, określając jakie zdarzenia są objęte ochroną i w jakim zakresie ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania. Na tej podstawie Poszkodowany będzie wiedział w jakim zakresie ubezpieczyciel pokryje koszty np. na uprzątnięcie zniszczonego mienia oraz dowie się jakie inne roszczenia, poza odbudową mienia, może kierować do ubezpieczyciela.

Close Menu
×
×

Koszyk